Zamysleli jste se někdy nad tím, kolik času věnujete ve svém životě pracovní činnosti? Jestliže se zaměříme na plný pracovní úvazek osmi hodin denně a pěti dnů v týdnu, zjistíme, že během jednoho týdne vysloveně přijdeme v průměru denně o více jak čtvrtinu svého času prací a zároveň třetinu času prospíme. Zbyde nám týdně na den (v průměru) jen nějakých deset hodin času, a odečteme-li z něj další čas strávený hygienou, stravováním a cestováním do zaměstnání a zpět, jsme na nějakých (odhadem) čtyřech až pěti hodinách volného času. A to je zoufale málo, že?
Právě proto má svůj značný význam alespoň se zamyslet nad tím, abychom vykonávali smysluplnou práci, co nás baví, a nejenom živí výdělkem. Lidé, kteří si to dobře uvědomují, preferují práci především takovou, co je naplňuje štěstím, a kde strávený čas není pouhým únikem z reality. Stává se pak, že se ve firmě sejdou ti, co si rozumí i jako přátelé, a není pro ně zatěžko zorganizovat například firemní akce ve Vranově nad Dyjí, nad Vranovskou přehradou, která patří k nejčistším vodním rezervoárům ve střední Evropě.
S trochou nadsázky můžeme firemní akci pojmenovat jako Výjezdní zasedání. Zaměstnanci firmy vyjíždí o víkendu nebo v průběhu dovolené k Vranovské přehradě, aby si tu užili koupání a vodních sportů a ve zbytku času probírali společná témata na zlepšení situace ve firmě, usnadnění práce, nápady na různé inovace atp. Tato řešení se vždy lépe realizují u prostřeného stolu, při jídle býváme klidnější a spokojenější a mohou nás napadnout i velmi prospěšné pozitivní myšlenky. Jestliže je pak firma postavená na těchto základech, mívá charakter rodinné firmy, i když v ní pracují lidé bez přímého či vedlejšího příbuzenského vztahu. Podstatná pak není pokrevní spřízněnost, ale spíše ta duševní (morální), kdy se leckdy k sobě lépe chovají lidé cizí, než ti příbuzní.